دکتر سید محمد هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگو با مراجعانی که به واسطه میز خدمت مالیاتی به مسجد امام خمینی بازار تهران آمده بودند گفت:  هم اکنون به مناسبت دهه فجر، بخشودگی صد درصدی جرایم مالیاتی قابل بخشش تا پایان بهمن ماه به همکاران سراسر کشور اعلام می شود. قابل ذکر است که پیشتر بخشنامه جرایم مالیاتی و عدم انجام تکالیف و نیز عوارض تا سقف بخشودگی صددرصد به مدیران کل امور مالیاتی ابلاغ شده بود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور یکی از دغدغه های فعالین صنفی را افزایش میزان معافیت اصناف و مشاغل عنوان کرد و افزود: این میزان  معافیت با همکاری مجلس شورای اسلامی رشد قابل توجهی داشته و از چهل و هفت میلیون تومان در سال جاری به 144 میلیون تومان در سال آینده افزایش یافته است.

وی گفت: تعداد زیادی از مشاغل، اسناد و مدارکی نداشتند و درهنگام مراجعه مامورین مالیاتی به آنها صورتحسابی برای خرید نبود که برایشان اعتبار لحاظ شود. سازمان امور مالیاتی با موافقت مجلس در لایحه بودجه برای پرونده هایی که در سنوات گذشته باز بوده، ضریب ارزش افزوده کاهشی لحاظ نمود و باعث جمع بندی پرونده های مذکور و حل شدن دغدغه بسیاری از مشاغل و اصناف گردید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!