مهدی موحدی بک نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: تا کنون پرونده های مالیاتی 123 اینفلوئنسر  تکمیل و حدود 17 میلیارد تومان مالیات از آنان مطالبه شده است. به گفته ایشان تا این زمان تعداد کاربران و فعالان مجازی شناسایی شده مشمول مالیات بر درآمد 551 کاربر می باشد.

مهدی موحدی بک‌نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور درباره روند مالیات ستانی از اینفلوئنسرها و آخرین آمار و اطلاعات مرتبط با این موضوع اظهار داشت: طبق بند (ز) تبصره (6) قانون بودجه سال 1399، این سازمان مکلف شد کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه ‌های کاربر محور که از محل درآمد تبلیغات، مشمول مالیات بر درآمد شدند را شناسایی کرده و از آنها مالیات‌ ستانی کند، به همین منظور از همان سال، مالیات‌ ستانی از اینفلوئنسرها در دستور کار سازمان امور مالیاتی قرار گرفت.

وی ادامه داد: اداره کل امور مالیاتی وضعیت اظهارنامه های اینفلوئنسرهای با بیش از 500 هزار دنبال کننده را بررسی کرده و تاکنون 551 نفر از آنها مشمول مالیات بردرآمد شده اند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی بیان کرد: در طی شناسایی فعالان مجازی مشمول مالیات، 123 اینفلوئنسر شناسایی شدند که مجموع تراکنش های واریزی آنها در سال 1400 بیش از 2.3هزار میلیارد تومان بوده است.
وی خاطر نشان کرد 628 بلاگر نیز شناسایی شده اند که تاکنون اظهارنامه ای نداشته و لازم است برای آنها اظهارنامه برآوردی تولید گردد.

موحدی در پایان گفت: 123 اینفلوئنسر شناسایی شده در پلتفرم های خارجی همچون اینستاگرام بوده اند که مالیات تشخیص داده شده برای آنها حدود 17 میلیارد تومان است که 23 نفر از آنها در قالب توافق ماده 238 ، این مالیات را پذیرفته و می پردازند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!