دکترسید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: امسال ستاد اقتصادی دولت تمرکز خود را بر انضباط بخشی گذاشته است و برقراری انضباط در بخش مالیه دولت و ثبات در اقتصاد کلان از جمله مواردی هستند که در راستای هدف گزاری ستاد اقتصادی دولت قرار گرفته اند.

وزیر امور اقتصادی و دارای گفت: مهلتی که برای ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت در نظر گرفته شده 3 ماه است و لازم به ذکر است که برای مالیات اصناف از جمله طلافروشان، نرخ جدید مالیاتی وجود ندارد.

سخنگوی اقتصادی دولت تصریح کرد: دولت براساس قانون سامانه مودیان موظف به فراهم نمودن شرایط پیوستن گروه های باقی مانده به سامانه مودیان می باشد.

وی گفت: شرکت های دولتی، بورسی و … از ماه های پیشین به سامانه مودیان پیوسته اند و سایر بخش ها چون صنف طلا نیز از اول دی ماه شامل این قانون می باشند و لازم بوده تا صدور فاکتور قانونی خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند.

دکتر سید احسان خاندوزی ادامه داد: امید است تا با توجه به شفاف سازی صورت گرفته مشکل بازار طلا برطرف شود و حواشی به وجود آمده دلیلی جز بدفهمی نداشته باشد.

وی در پایان اعلام کرد: از میان فعالان صنف طلا، حدود 34% مشمول مالیات صفر، 20% مشمول مالیات زیر 5 میلیون تومان، 20% مشمول مالیات 5 الی 15 میلیون تومان، 16% مشمول 15 الی 30 میلیون تومان و 10% نیز مشمول پرداخت بیش از 30 میلیون تومان مالیات در سال 1401 شده اند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!