دکتر داود منظور در نشستی که با اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف و اتاق بازرگانی برگزار شد به افزایش اختیارات مدیران کل به منظور بخشودگی جرائم مالیاتی اصناف اشاره کرد و افزود: این موضوع با هدف تسریع امور و کمک به فعالان اقتصادی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در شرایط حال حاضر برای سرعت بخشیدن به امور بازاریان عزیز و اصناف، سازمان امور مالیاتی خدمات ویژه ای همچون امکان استفاده از بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش بدون نیاز به کسب تکلیف از سازمان امور مالیاتی کشور، افزایش مدت تقسیط مالیات عملکردی و ارزش افزوده، به ترتیب تا 18 و 12 ماه از تاریخ برگ قطعی، بخشودگی 100 درصدی جرایم ماده 169 و… را در نظر گرفته است.

وی به راه اندازی سامانه برخط صدور گواهی ماده 186 اشاره نمود و اظهار داشت که این سامانه به منظور برطرف نمودن موانع، تسهیل خدمت رسانی و بهبود شرایط کسب و کار می باشد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: نهایت تعامل با مودیان منضبط و اصناف از رویکردهای سازمان امور مالیاتی است. دریافت مالیات از مشاغل، تابع قانون بودجه نیست و تلاش ما بر این است تا وصول مالیات بازاریان محترم و اصناف، در کمال رضایتمندی و آرامش صورت گیرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!