به گزارش وبگاه سازمان امور مالیاتی کشور، دکتر سبحانیان، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور مالیات ستانی از خودروها و خانه های لوکس را از تکالیف قانونی سازمان امور مالیاتی دانست و عنوان کرد: این امر در راستای عدالت اقتصادی است و سازمان امور مالیاتی با جدیت آن را دنبال می کند.

وی گفت: تعداد خانه های لوکس شناسایی شده در سال 1401، 43 هزار خانه بوده که این تعداد در سال 1402 به 110 هزار خانه افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که امر مالیات ستانی از خانه ها و خودروهای لوکس از سال 1400  در دولت سیزدهم کلید خورد و در قانون بودجه سال 1402 نیز مورد پیگیری قرار گرفت.

براساس این قانون انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) که دارای شماره انتظامی شخصی بوده و مالک حقیقی یا حقوقی داشته باشد، در صورتی که قیمت روز آن بیش از 3 میلیارد تومن باشد، نسبت به مازاد این مبلغ، یک درصد مالیات سالانه خودرو به آن تعلق می گیرد.

همچنین زمین‌های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری، باغ ویلاهای مجاز (با احتساب عرصه و اعیان) و خانه‌های لوکس که ارزش آنها بیش از 200 میلیارد ریال باشد نسبت به مازاد بر این مبلغ، مشمول مالیات به میزان دو در هزار می‌شوند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!