به گزارش وبگاه سازمان امور مالیاتی کشور با همکاری سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی تاکنون فعالیت بیش از 9 میلیون از 18 میلیون دستگاه کارت‌خوان به دلیل نداشتن پرونده مالیاتی و یا عدم انطباق اطلاعات آنها با پرونده مالیاتشان قطع گردیده است.

دکتر محمدهادی سبحانیان، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی تصریح نمود: ممکن است برخی دستگاه های کارتخوان به طور صحیحی به پرونده مالیاتی متصل نشده باشند، مثلا به نام فعالیت دیگری به کار روند یا در جایی خارج از حوزه استحفاظی خود فعالیت کنند که این موارد از طریق روش های سیستمی ساماندهی خواهند شد.

وی تاکید کرد: افرادی که براساس قانون، ملزم به استفاده از پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان می باشند مورد رصد قرار می گیرند و در صورت عدم استفاده، جرائم مقتضی برایشان منظور گردیده و مشوق های قانونی ایشان سلب می گردد.

دکتر محمد سبحانیان در ارتباط با تخلف برخی پزشکان به دلیل عدم نصب دستگاه کارتخوان نیز بیان کرد: برای این افراد پیامک هشدار ارسال شده و نامشان در اختیار سازمان نظام پزشکی کشور قرار گرفته است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد کارت های بازرگانی، پیله وری و کوله بری که به منظور کمک به قشر خاصی در نظر گرفته شده، اظهار داشت:  متاسفانه در حوزه فرار مالیاتی و ارز شاهد برخی سوء استفاده ها از کارتهای مذکور هستیم و مقابله با اینگونه موارد در دستور کار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دارد.

Share This Event!

FacebookTwitter

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!