سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور از رسیدگی به پرونده های مالیاتی 123 اینفلوئنسر در سال 1400 خبر داد. طبق گفته مهدی موحدی بکنظر، مجموع مبالغ واریزی به حساب این 123 نفر بیش از 3/2 هزار میلیارد تومان بوده است.
وی ادامه داد: احتمالا بررسی و ارزیابی پرونده های مالیاتی این افراد تا انتهای سال 1401 به پایان رسیده و نتیجه اعلام خواهد شد.

موحدی بکنظر اظهار داشت: اطلاعات این بلاگرها در اختیار ما قرار دارد و ما برخلاف مالیات خانه های خالی که اطلاعاتی نداشتیم (وزارت راه و شهرسازی باید این اطلاعات را در اختیار گذارد)، مشکلی در این رابطه نداریم و تا یکسال پس از دریافت اظهارنامه فرصت رسیدگی به آنها را داریم.

کارشناس امور مالیاتی در این ارتباط بیان کرد: براساس قانون یک مالیات های مستقیم، تمامی افرادی که در کشور به کسب درآمد می پردازند مکلفند خوداظهاری کرده و مالیات پرداخت کنند.

کارشناس مربوطه ادامه داد: سازمان امور مالیاتی با توجه به نرم افزارهای پیشرفته خود به راحتی می تواند حساب های بلاگرها و خانواده های آنان را بررسی نماید و راهی برای فرار مالیاتی آنها وجود نخواهد داشت.
جبرئیلی کارشناس امور مالیاتی تأکید کرد: لازم است دولت پیگیر اجرای عدالت مالیاتی باشد چرا که این افراد خوداظهاری نخواهند کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!